Dvojnásobne svetový BIRELL BIKEFEST 2018


Najväčší bicyklový festival Birell BikeFest ponúkne až dva bicyklové eventy svetového formátu. Okrem Garmin Slopestylu sa špička bikerského sveta predstaví aj na CTM Enduro race.

Bike Park Kálnica bude posledný májový víkend hostiť nielen špičkových jazdcov, ale najmä tri dni kvalitnej zábavy, ktorá k bikom už tradične patrí. Sobota na BikeFeste bude svetová. Začne sa hneď ráno pretekom CTM Enduro Race, ktorý bude už tradične súčasťou nielen Stredoeurópskej enduro série, ale tento rok sa po prvýkrát zaradí medzi kvalifikačné preteky Svetovej enduro série – EWS. Chýbať nebudú zvučné mená bikerského sveta, ale ani kvalitná trať, ktorá preverí kondíciu a techniku každého štartujúceho. K pretekárom sa vo viacerých disciplínach pripoja aj profesionálni pretekári súťažiaci o body v rámci Európskeho poháru nepočujúcich.

Následne sa kálnický kopec, vďaka najväčšiemu diváckemu magnetu – Garmin slopestyle, zaplní do posledného miesta. Nervy drásajúce kúsky, špičky jazdcov z rôznych kútov Európy, vždy prilákajú najviac divákov. A nepochybujeme o tom, že strhujúca atmosféra nebude chýbať ani tento rok. Garmin Slopestyle bude už štvrtýkrát súčasťou Freeride Mountain Bike World Tour s bronzovým statusom čo je zárukou medzinárodnej účasti naozaj špičkových riderov, ktorí predvedú svoje najlepšie krkolomné kúsky vo vzduchu.

Zaradenie sa medzi kvalifikačné preteky svetovej série nie je záväzkom len pre pretekárov k podávaniu čo najlepších výkonov, ale najmä pre organizátorov. Tí už teraz naplno pracujú na tom, aby BikeFest potvrdil svoju svetovú úroveň. Nové nebude len enduro, ale už teraz sa môžete tešiť aj na ďalšie novinky. Medzi jednu z nich patrí nová trať nočného dual slalomu, ktorá bude nielen technickejšia, ale najmä prispeje k vyššej bezpečnosti nielen divákov, ale aj jazdcov.

Registrácia je už spustená! Všetci pretekári, ktorí sa stihnú registrovať za zvýhodnené štartovné do 11. mája 2018, získajú aj štartovné číslo so svojím menom. Okrem novej trate a ďalších noviniek, ktoré postupne predstavíme, sa už teraz určite môžete tešiť na 11 bikových disciplín, testovanie bicyklov z viac ako 400 modelov rôznych značiek a množstvo sprievodného programu pre celú rodinu.

Najaktuálnejšie informácie o spustení registrácie, či možnosti rezervácie bicyklov na testovanie a všetky ďalšie novinky sa dozviete na facebook.com/bikefest.kalnica.

Birell BikeFest 2018, sa uskutoční posledný májový víkend (25. – 27. máj 2018) v Bike Parku Kálnica:

Viac informácií nájdete na www.bikefest.sk

Pridaj komentár