SPDH 2016 – Report – 5.kolo, Bachledová dolina

Elitný jazdca mestských zjazdov Filip Polc (Polcster racing) skončil na downhillových pretekoch v Bachledovej druhý. O sekundu ho predbehol Stanislav Sehnal z Banshee bikes tímu, ktorý sa s časom 2 minúty, 36 sekúnd stal víťazom 5. kola Slovenského pohára v zjazde na horských bicykloch. To sa konalo v nedeľu 21.8.2016 v Bachledovej doline.

Na piatom kole Slovenského pohára v Bachledovej doline sa na štart postavilo celkovo 140 pretekárov štyroch krajín. O miesto na stupni víťazov bojovali v siedmych kategóriách.

Súťažná trať Roller coaster má dĺžku 1 700 m s prevýšením 260 m. Pred pretekom na nej pribudli nové prekážky, skoky a kamenistý úsek Rock garden.

SPDH 2016 - Report - 5.kolo, Bachledová dolina - RockGarden

Súťažná trať v Bachledke je hravá, plná prekážok a skokov. Nemá obrovské prevýšenie, no perfektne preverí technickú pripravenosť jazdca, to ako ovláda svoj bike a dokáže sa popasovať s rôznym terénom a prekážkami na trati.

Povedal Filip Polc, ktorý trať pripravoval. Pre mnohých jazdcov šlo o novú technický náročnejšiu trať, preto využili možnosť piatkového a sobotného tréningu, kedy zlepšovali svoj čas i techniku prejazdu. Parkovisko plne zaplnili stany klubov, ktoré prišli stráviť víkend na bicykli v peknom prostredí Ždiaru no hlavne sa posunúť v celkovom hodnotení tímových družstiev.

Medzi juniormi si prvú priečku vybojoval Adam Rojček z Banshee bikes tímu s časom 2 minúty 42 sekúnd, ktorý v celkovom hodnotení obsadil tretiu priečku. V kategórii žien zvíťazila Ester Barteková z MŠK Krompachy s časom 3 minúty 32 sekúnd. V kategórii žiaci sa stal suverénnym víťazom mladý talent Peter Pongó z MŠK Krompachy s časom 3 minúty 3 sekundy. U najstaršej kategórii Masters to všetkým ukázal Stanislav Kruk z tímu Born to bike, ktorý s časom 2 minúty, 50 sekúnd obsadil krásne prvé miesto. Prvé miesto kategórie Hobby patrilo Lukášovi Plátekovi z Kenzel T.N.V. racing so skvelý časom 2 minúty 43 sekún. Bikerom jazdiacim v kategórii Hardtail prvú priečku vyfúkol Pavol Magda z Devilwork racing tímu, ktorý dosiahol pekný čas 2 minúty 53 sekúnd.

Teší nás, keď na stupni víťazov vidíme inštruktorov nášho bike campu a v mladších kategóriách ich žiakov, ktorí spolu ešte začiatkom leta trénoval v bike parku. Dáva nám to motiváciu pre ďalšiu prácu s mladými talentami a rozvoj tohto športu. To že nám pred očami na kopcoch Bachledky vyrastá nová generácia top jazdcov je super pocit. Snažíme sa im vytvoriť čo najlepšie podmienky, aby sa tu cítili dobre a radi sa vracali. Presne to bolo naším cieľom aj u týchto pretekov.

Povedala Martina Múdra z Bachledka Ski & Sun (technický organizátor pretekov).